مجموعه‌ی پیشنهادی با موضوع مقابله‌ی کودکان با مرگ

چه کسی آلفونس ابری را می ترساند

آلفونس با خودش می‌گوید «چیزی به اسم شبح وجود ندارد». آلفونس تنها است. چیزی خش‌خش می‌کند… به سنگینی نفس می‌کشد. شاید شبح است؟ شاید یک هیولای وحشتناک است. پدر برای فراری دادن شبح به آلفونس یک شعر یاد می‌دهد. اما با خواندن آن شعر هم شبح نمی‌رود. آلفونس لحظات ترسناکی را تجربه می‌کند تا این که طی ماجراهایی و البته به کمک پدر متوجه می‌شود آنچه که شبح به نظر می‌آمده سایه‌ی اشیاء بوده است.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ و ۷ تا ۹ سال
لینک خرید کتاب چه کسی آلفونس ابری را می ترساند

خرسی و ترس

خرسی گاهی می‌ترسد؛ وقتی صدای بلندی به گوشش می‌رسد یا خواب بد می‌بیند، وقتی مادرش او را تنها می‌گذارد یا وقتی تصور می‌کند ممکن است صدمه ببیند. خرسی وقتی می‌ترسد، از سرما به خود می‌لرزد، گریه می‌کند و آرزو دارد پنهان شود، او دلش می‌خواهد یک نفر او را در آغوش بگیرد. خرسی وقتی می‌ترسد، می‌داند که چه کار کند.
در این مجلد از مجموعه «کتاب‌های سفید» که به منظور آموزش مهارت‌های زندگی به چاپ رسیده است، خرسی از احساس ترس و نحوة برخورد با آن سخن می‌گوید. در این مجموعه کودکان می‌آموزند احساسات خود را بهتر بشناسند و در کنترل آنها موفق باشند.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ و ۷ تا ۹ سال
لینک خرید کتاب خرسی و ترس

چرا بترسم

آیا بیشتر وقت ها می ترسی؟ از چه چیزهایی ؟ از دکتر، تاریکی، هیولا، عنکبوت، موش ، رعدو برق و… .
همه ی ما بعضی وقت ها می ترسیم. گاهی وقت ها ترس خیلی خوب است چون به تو هشدار می دهد تا مراقب خطر باشی.
آیا بیشتر وقت ها می ترسی؟ از چه چیزهایی ؟ از دکتر، تاریکی، هیولا، عنکبوت، موش ، رعدو برق و ….
همه ی ما بعضی وقت ها می ترسیم. گاهی وقت ها ترس خیلی خوب است چون به تو هشدار می دهد تا مراقب خطر باشی. ولی ترس از بعضی چیزها خنده دار است.ایا میخواهی یاد بگیری که دیگر از چیزهای بیخودی نترسی؟

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال
لینک خرید کتاب چرا بترسم

ایزی و راسو

ایزی دختر کوچکی است که از خیلی چیزها می ترسد. او از تاریکی، عنکبوت، از اشتباه کردن هنگامی که نقاشی می کشد، از افتادن وقتی اسکیت به پا دارد، یا وقتی که باید در نمایش مدرسه روی صحنه برود و از جنگل تاریک و انبوه هم می ترسد. آیا این ترس او همیشه ادامه خواهد داشت؟ او چگونه بر ترس خود چیره خواهد شد؟
این کتاب درباره مورد ترس، چیره شدن بر آن و پیدا کردن ایجاد خودباوری در کودکان است. دختر قهرمان داستان، با به همراه داشتن عروسک راسوی خود برترس هایش غلبه می کند . در بسیاری از موارد، ایزی می تواند با عروسک خود بر ترس هایی که نادرست است، ، پیروز شود اما می بینید که در مورد جنگل تاریک راسو هم می ترسد چون براستی این ترس به جا و درست است و کودک نباید به تنهایی به جنگل برود. در این کتاب کودک می آموزد در مواردی که خطری او را تهدید نمی کند می تواند بر ترسش چیره شود.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال
لینک خرید کتاب ایزی و راسو

خرگوش کوچولوی ترسو

در کتاب «خرگوش کوچولوی ترسو» کودکان میفهمنمد چه چیزهایی باعث می شود بترسند و با چه روش هایی می توانند ترس را از خود دور کنند.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ و ۷ تا ۹ سال
لینک خرید کتاب خرگوش کوچولوی ترسو

 

لینک کوتاه شده: https://hodhod.com/VL0hj
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفت‌وگوها شرکت کنید؟
در گفت‌وگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *