مجموعه‌ی کودکستانی من

مجموعه کتاب های کودکستانی من شامل 5 جلد کتاب تصویری است که هدف آن، آموزش واژه‌ها و مفاهیم متفاوت به کودکان است. در این مجموعه جان پینکوسکی، هنرمند لهستانی-بریتانیایی در پنج عنوان کتاب به نام‌های رنگ‌ها، خانه‌ها، اعداد، اندازه‌ها، زمان و هوا کودک را با مفاهیمی ساده و واژگان در پیوند با آن‌ها آشنا می‌کند. استفاده از فرم‌های ساده و رنگ‌های تخت با دورکشی‌های کلفت از ویژگی‌های تصویرهای این کتاب‌هاست.

شناخت واژه‌ها، شمارگان و مفاهیمی مانند رنگ‌ها یا اندازه‌ها بخش مهمی از مهارت‌های سواد پایه در پیش‌دبستان به شمار می‌آید. در این دوره کودک در حال کشف محیط پیرامون خویش است.

او به واژه‌ها و نام‌ها توجه ویژه دارد و هر روز از راه گفت‌و‌گو و کتابخوانی می‌تواند بر دامنه واژگان خود بیافزاید. با رنگ‌ها و فرم‌ها آشنا می‌شود و معنای بزرگی و کوچکی و شمارگان را از راه‌های گوناگون می‌آموزد. خانواده‌ها و مربیان با خواندن کتاب‌های گوناگون به کودکان یاری می‌رسانند تا این مهارت‌ها را بهتر و گسترده‌تر بیاموزند.

جان پینکوسکیکه تاکنون برنده جایزه‌هایی از جمله مدال کِیتگرینِوِی بوده است مخاطب خود را به خوبی می‌شناسد . تمامی تصاویر این مجموعه با استفاده از محدودترین عناصر و رنگ‌های شاد تصویر شده‌اند که در عین سادگی بسیار هنرمندانه و زیبا هستند.

استفاده از فرم‌های ساده و رنگ‌های تخت با دورکشی‌ها ی کلفت از ویژگی‌های تصویرهای او در این کتاب‌هاست. در این کتاب، متن با حروف بزرگ کار شده است که درشت بودن اندازه حروف، توجه کودکان را به واژه‌ها جلب می‌کند و کودکان را با شکل آن‌ها آشنا می‌سازد.

بهره‌گیری از واژه‌های انگلیسی در کنار واژه‌های فارسی به آشنایی کودکان با شکل واژگان انگلیسی این واژه‌ها کمک می‌کند، به ویژه کودکانی که آموزش زبان انگلیسی را آغاز کرده‌اند. هر کتاب با پرسشی به پایان می‌رسد که فرصتی است برای آنکه کودک آموخته‌های خود را به کار گیرد.

این مجموعه کتاب‌ها به سبب سادگی در متن و تصویر برای سهیم شدن با کودکان با نیازهای ویژه نیز بسیار مناسب است.

کتاب‌های این مجموعه را با کودک‌تان در حالی که او را در آغوش گرفته اید، ورق بزنید و بخوانید و درباره‌ی تصویرها با هم گفت‌و‌گو کنید.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال

لینک خرید مجموعه‌ی کودکستانی من

 

لینک کوتاه شده: https://hodhod.com/ZYN0I
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفت‌وگوها شرکت کنید؟
در گفت‌وگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *