مجموعه‌ی پیشنهادی با موضوع خودپذیری

غازی که نمی‌خواست غاز باشد

غاز کوچولو دوست دارد مانند دیگری باشد: مانند خفاش از شاخه‌ها سر و ته آویزان شود، مانند توکا با صدای بلند آواز بخواند، مانند پنگوئن روی برف‌ها لیز بخورد و… مانند شیر غرش کند! او غازی است که دوست دارد توانایی جانوران دیگر را داشته باشد.
در طول داستان او رفتار جانوران مختلفی را تقلید می‌كند. اما وقتي تلاش می‌کند مانند شير بغرد شیر عصبانی می‌شود و او را دنبال می‌کند. غاز در حین فرار كردن همه‌ی آن کارها را انجام می‌دهد و می‌فهمد که او هم این توانایی‌ها را دارد.
خواندن این داستان تصویری افزون بر این که مخاطب را تشویق می‌کند تا توانایی‌های خود را بشناسد او را با چند جانور و ویژگی‌های آن‌ها هم آشنا می‌کند.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ و ۷ تا ۹ سال
لینک خرید کتاب غازی که نمی‌خواست غاز باشد

چه خوب که هشت پا نیستی!

در این کتاب بچه‌ها با پسرک کوچکی در طول روز همراه می‌شوند که با تخیل بازیگوشانه‌ی خود می‌فهمد که اگر بچه‌ی یک هشت‌پا، یک پرنده‌‍‌، یک ببر یا بسیاری از جانوران دیگر بود، هنگام لباس پوشیدن، غذا خوردن، حمام کردن، خوابیدن و سایر کارها با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شد. در پایان روز، او درمی‌یابد از همه بهتر این است که خودش باشد.
داستان واقعگرای «چه خوب که هشت پا نیستی» که با موضوع پذیرفتن خود، به رفتارهای یک کودک در طول روز می‌پردازد. تصاویر رنگی، بسیار زیبا و دارای حرکت‌اند و این خودباوری را کامل‌تر می‌کنند. به‌ویژه اگر برای گروه سنی الف خوانده شود، با موضوع، ارتباط مناسبی برقرار می‌کنند. داستان از نحوه ی زندگی حیوانات گوناگون شناخت می‌دهد.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال
لینک خرید کتاب چه خوب که هشت پا نیستی!

قورباغه قورباغه است

او نمی تواند به خوبی خانم سگه کیک بپزد و آن را می سوزاند یا با مهارت خانم خرگوشه کتاب بخواند، چون اصلاً خواندن نمی داند. او ناامید به این باورمی رسد که هیچ کاری ازدست او ساخته نیست و یک قورباغه سبز احمق است. خرگوش به او دلداری می دهد که هر کس باید خودش باشد و او هم خیلی از کارها را بلد نیست. قورباغه این بار بیشترفکرمی کند و زمانی که خود را در رودخانه می بیند از اینکه قورباغه است نه چیز دیگرخوشحال است. او متوجه می شود که می تواند کاری شبیه پرواز انجام دهد یعنی بجهد که فقط قورباغه ها قادر به انجام آن هستند.

مناسب برای گروه سنی ۷ تا ۹ سال
لینک خرید کتاب قورباغه قورباغه است

موشی و خودش

موشی خودش را دوست دارد. او می داند چه توانایی هایی دارد و تلاش می کند کارهایی را که بلد نیست یاد بگیرد. او می داند حتما نباید بهترین باشد، بلکه مهم این است که تمام تلاشش را بکند.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال
لینک خرید کتاب موشی و خودش

لینک کوتاه شده: https://hodhod.com/tBVgl
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفت‌وگوها شرکت کنید؟
در گفت‌وگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *