مجموعه‌ی پیشنهادی ادبیات کلاسیک جهان برای نوجوانان

مجموعه‌ی پیشنهادی ادبیات کلاسیک جهان

رابینسون کروزو

کشتی رابینسون کروزو بر اثر طوفانی سهمناک در هم میشکند و در جزیره‌ای متروک به گل مینشیند، کروز میآموزد که با وجود تنهایی بر طبیعت غلبه کند… اما روزی بر شن‌های ساحل جای پایی میبیند و این آغاز ماجرا است.

لینک خرید کتاب رابینسون کروزو

جزیره ی گنج

رابرت لوئیس استیونسون استاد نگارش داستان های ماجرایی در سده ی نوزدهم است و داستان “جزیره ی گنج” او پس از “رابینسون کروزوئه” اثر دانیل دفو، برجسته ترین داستان ماجرایی به شمار می رود. برایان دبلیو الدرسن (۱۹۵۹) بر این باور است که او تاثیر گذارترین نویسنده در ادبیات کودکان پس از دانیل دفو است. داستان ماجرایی “جزیره ی گنج” درباره ی راهزنان دریایی است، اثری پرحادثه و به‌یاد‌ماندنی که جذابیت و خیال‌انگیزی آن پس از گذشت دهه‌ها همچنان مخاطب بزگسال را – هم‌چون نسل نو – به شگفتی وا‌می‌دارد.

لینک خرید کتاب جزیره ی گنج

آوای وحش

جک لندن به قول خودش آوای وحش را در مدت «سی روز جان کندن» نوشت. او در این رمان نیز – مانند رمان سپید دندان شخصیتت سگی را از درون دیده و عشق و دلبستگی او به انسان را به نمایش گذاشنه است.
آوای وحش که حاصل بسیاری از تجربه های نویسنده اش در قطب شمال بود،بعد ها به هفتاد زبان ترجمه شد و میلیون ها نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسید.

لینک خرید کتاب آوای وحش

دور دنیا در ۸۰ روز

آقای فاگ با دوستانش شرط می‌بندد که کره‌ی زمین را در هشتاد روز دور بزند. همه معتقدند که چنین چیزی غیرممکن است. کافی است او گرفتار توفان یا دزدان شود و یا از کشتی جا بماند. اما فاگ همراه با خدمتکارش به راه می‌افتد.
دور دنیا در هشتاد روز ، کشور‌هایی را توصیف می‌کند که نویسنده‌اش هرگز به آن‌ها سفر نکرده، بلکه اطلاعات علمی را تنها از طریق مطالعه به دست آورده است. این رمان از سوی بسیاری از منتقدان، بهترین رمان ژول ورن لقب گرفت.

لینک خرید کتاب دور دنیا در ۸۰ روز

هاکلبری فین

“هاکلبری‌فین” یک پسر بچه معمولی بود، شاید از معمولی هم معمولی‌تر بود. حتی نزدیک بود در خانه “بیوه دوگلاس”، یک آدم حسابی شود. تا اینکه سر و کله باباش پیدا شد و بعد از اینکه چند سری کتک مفصل خورد و داخل یک کلبه زندانی شد، فهمید که باید کاری بکند. از بدشانسی‌ یا خوش‌شانسی‌اش جیم، برده سیاه، هم به همین نتیجه رسیده بود و در نتیجه …
بسیاری از منتقدان ار هاکلبری فین به عنوان برترین اثر مارک توین یاد می‌کنند. سبک نویسنده در این رمان بر بسیاری از نویسندگان پس از او چون همینگوی و فاکنر تاثیر گذاشته است.

لینک خرید کتاب هاکلبری فین

لینک کوتاه شده: https://hodhod.com/cNCc1
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *