بابا بزرگ سبز من

داستان کتاب «بابا بزرگ سبز من» از زبان نوه بزرگش روایت می‌شود. پدربزرگ زمانی به دنیا آمده که هنوز تلویزیون و تلفن همراه وجود نداشته است. او در مزرعه بزرگ شده و آرزو داشته در دانشگاه رشته باغبانی بخواند. اما جنگ جهانی می‌شود و به جنگ می‌رود. پدربزرگ بعد از جنگ در یک رستوران با همسر آینده‌اش آشنا می‌شود. آن‌ها بچه‌دار می‌شوند و بعد نوه‌ها به دنیا می‌آیند و دور و برشان شلوغ می‌شود. حالا پدربزرگ پیر است و گاهی چیزهایی را فراموش می‌کند، به جز خاطرات باغبانی‌اش.

«بابا بزرگ سبز من» یک کتاب تصویری است. تصاویر کتاب از هنر باغبانی پدربزرگ و شکل‌هایی که از بوته‌ها و درختچه‌ها می‌سازد هم روایت مورد نظر متن کتاب را تکمیل و هم دنیایی جادویی و عجیب را برای خواننده ترسیم می‌کنند. «لین اسمیت» در این کتاب بالا رفتن سن، خاطرات و پیوستگی تاریخچه خانوادگی و عشق را به هم پیوند می‌زند.

کتاب «بابا بزرگ سبز من» اولین کتاب از مجموعه‌ی کتاب «خانواده‌ی من» است. این کتاب برنده‌ی دیپلم افتخار «جایزه‌ی کلدکات» بوده است.

این کتاب برای بهبود رابطه نوه‌ها و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و خانواده‌هایی که پدر بزرگ یا مادربزرگ در آستانه از دست دادن حافظه خود هستند، مناسب به نظر می‌رسد.

مناسب برای گروه سنی ۳ تا ۶ و ۷ نا ۹ سال
لینک خرید کتاب بابابزرگ سبز من

لینک کوتاه شده: https://hodhod.com/FiDLm
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفت‌وگوها شرکت کنید؟
در گفت‌وگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *